“Jest taka zimna kraina,

Gdzie mieszka pewien dziwny ptak…

Który pływa niczym karp!

Nie umie latać, nie umie skakać,

za to lubi smakowite rybki łapać.

Zawsze elegancko jest ubrany,

frak go zdobi czarno-biały.

Na lodowatej krze pływa od rana,

bo to zabawa bardzo wspaniała.

Mieszka tam gdzie mróz i śnieg,

czy już wiesz co to za zwierz?

Tak to pingwin z Antarktydy,

gdy jest zimno jest szczęśliwy!”

Dnia 28 stycznia grupa „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego zrealizowała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Zadanie, które dzisiaj wykonaliśmy to: „Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta”. Na samym początku zajęć przedszkolaki dowiedziały się, gdzie mieszkają pewne ptaki, które zawsze chodzą ubrane czarno-białe fraki czyli pingwiny. Poznaliśmy sporo ciekawostek związanych z tymi zwierzątkami, zabawiliśmy się w zabawę ruchową i gotowi byliśmy stworzyć prawdziwe cuda wykorzystując do tego plastikowe butelki. Biedronki ochoczo przystąpiły do pracy, posługując się butelkami, watą i papierem kolorowym stworzyły wspaniałe pingwinki oraz bałwanki, gdyż pogoda za oknem sprzyja lepieniu bałwanków. Wyszły nam wspaniałe prace, które mogą służyć jako zabawki. Dzisiejsze prace przyniosły dzieciom sporo dobrej zabawy! Jesteśmy przekonani, że kolejne projektowe zadnia przyniosą nam równie dużo radości i wyśmienitej zabawy. 🐧❤☺

Kategorie: Wydarzenia