W poniedziałek 4 kwietnia przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrealizowały kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”, którego głównym celem jest kształtowanie postaw pro-ekologicznych oraz pobudzanie kreatywności dzieci . Zadanie, które wykonaliśmy to „Rolka po papierze na spacer się wybierze”, czyli wykonanie pracy plastycznej z użyciem rolek papierze. Na samym początku zajęć przedszkolaki dowiedziały się sporo ciekawostek związanych z uprawą roślin a w szczególności skupiliśmy się na tulipanie, gdyż to właśnie on stał się naszym tematem przewodnim. Zabawiliśmy się w ruchową zabawę „Jesteśmy tulipankami”, a następnie zabraliśmy się za wykonanie przestrzennych prac plastycznych. „Biedronki” używając zielonej bibuły obkleiły rolki, następnie papierem kolorowym wykleiły sylwety tulipanów, na samym końcu dokleiły listki i tak oto powstały wspaniałe, kolorowe tulipany, dzięki którym w naszej sali zrobiło się naprawdę wiosennie!🌷

Kategorie: Wydarzenia