Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Dzięki wsparciu naszych rodziców oraz przedszkolaków nasze przedszkole włączyło się również do akcji zorganizowanej przez Fundację ASANTE „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Materiały dydaktyczne dostarczane są do placówek oświatowych w Kenii , Zambii , Mauretanii i na Wybrzeże Kości Słoniowej. Przedszkolaki z wszystkich naszych oddziałów przedszkolnych przez kilka miesięcy przynosili przybory szkolne(kredki, farby, długopisy, zeszyty, piórniki, itp.).Łącznie udało nam się zebrać 10 kg i jednocześnie zakończyliśmy naszą akcję. Przedszkolaki przygotowały dodatkowy prezent dla kolegów z Afryki -własnoręcznie przez nich ozdobione torby, do których wspólnie włożyliśmy wszystkie zebrane dary a nastęnie zapakowaliśmy do dużego pudełka. Teraz zostaną przesłane do siedziby fundacji Asante, skąd nasze dary wyruszą w daleką podróż do Afryki i na pewno sprawią wszystkim radość. Podjęte działania rozwijają empatię , uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi , a przede wszystkim tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej! Z góry więc wszystkim rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. To niesamowite , ile radości daje pomoc innym.

M.P.

Kategorie: Wydarzenia