Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, upragniony czas dla wszystkich dzieci. Letni wypoczynek i wakacyjna atmosfera, to z jednej strony wiele radości i zabawy, ale z drugiej strony istnieje szereg zagrożeń, na które szczególnie w tym okresie należy zwracać uwagę. Każdego roku w okresie wakacyjnym dochodzi do dużej ilości zdarzeń i wypadków z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym. Znaczna ich część wynika z braku znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz braku umiejętności przewidywania skutków niebezpiecznych zabaw. Stąd też, w celu zapobiegania wypadkom z udziałem dzieci oraz ograniczenia ich tragicznych skutków, 24 czerwca br. Funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle przeprowadziły zajęcia tematyczne w oddziale Kochanowskiego na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Opowiedziały przedszkolakom, jak należy zachowywać się podczas wypoczynku w lesie, nad wodą, w górach, na wsi, w mieście czy na placu zabaw. Poinformowały o potencjalnych zagrożeniach oraz przypomniały o zasadach bezpiecznego zachowania się. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Serdecznie dziękujemy Pani Bożence i Pani Iwonce przeprowadzenie zajęć, które wyposażyły nas w cenną wiedzę. ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia