Chociaż w kalendarzu ciągle jeszcze zima, słoneczko grzeje coraz mocniej i wiosna już tuż, tuż. Wprawdzie na świeże, nowe warzywa musimy jeszcze trochę poczekać, ale ciągle możemy korzystać z przetworów – warzyw zamkniętych w słoikach. I właśnie w czasie zajęć polisensorycznych, dzieci z oddziału na Kochanowskiego wykorzystywały takie warzywa do zrobienia pysznych, zimowych kanapek. Najpierw przedszkolaki odgadywały zagadki, układały puzzle, segregowały warzywa według koloru i kształtu, przenosiły je za pomocą plastikowych szczypiec, odwzorowywały kanapki z papierowych elementów. Następnie poznawały smaki warzyw – kiszonych, konserwowych i suszonych. Wśród bohaterów dzisiejszych zajęć polisensorycznych znalazły się kiszone ogórki, konserwowa papryka, patisony, cebulka, czosnek, oliwki i suszone pomidory. Dzieci próbowały je nazywać i dopasowywać do obrazków, co czasem wcale nie było łatwe. Największą radość sprawiło im samodzielne przygotowanie kolorowych kanapek, które pięknie wyglądały i bardzo smakowały. Zapraszamy na fotorelację. ❤

Kategorie: Wydarzenia