Już za parę dni powitamy meteorologiczną wiosnę. Przedszkolaki z grupy Smoki na zajęciach polisensorycznych postanowiły pożegnać więc zimę. Ponieważ za oknem aura nie przypomina tej pory roku – nie ma śniegu ani lodu, przedszkolaki spacerowały po ścieżce sensorycznej, która tylko kolorami nawiązała do zimy. Wykorzystano do niej materiały o różnej fakturze i twardości w kolorach: białym, srebrnym i błękitnym. Bose stopy dzieci dziarsko maszerowały m. in. po foli aluminiowej, foli zwykłej, wacie, różnego rodzaju papierze, kulach styropianowych, gąbkach i łańcuchach choinkowych. Taka wycieczka sprawiła im dużo zabawy, chętnie dzieliły się swoimi dotykowymi wrażeniami. Równie chętnie rzucały papierowymi kulami do celu oraz bawiły się z białą chustą przy muzyce. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną “Zimowy krajobraz” malując farbami na folii.

Kategorie: Wydarzenia