Dnia 11 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Krystyna Długosz Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle. Podczas ciekawego spotkania dzieci poznały ideę i cele działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, dowiedziały się w jaki sposób pomaga potrzebującym oraz jak zostać wolontariuszem. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia „krzyżaka” i mogły poczuć się jak starsi koledzy, którzy czynnie działają na Rzecz PCK. Pani Krystyna zademonstrowała dzieciom w jaki sposób prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechowa oraz jak się zachowywać w sytuacjach zagrożenia życia. Na koniec nasz gość przeczytał nam wiersz w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.