Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne pierniki oraz ozdoby . Rozmawialiśmy o świętach i związanych z nimi tradycjami. W naszym przedszkolu tradycyjnie organizujemy uroczystą Wigilię, która w tym roku odbyła się 20 grudnia. Naszymi gośćmi byli rodzice naszych przedszkolaków oraz przedstawiciele zespołu ludowego,, Kaśki ” z Dębowca. Dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” przygotowały montaż słowno-muzyczny w formie opowieści świątecznej pt:,, O czym marzą dzieci w wigilijny wieczór”. Panie dyrektorki złożyły wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.