W środę 28 czerwca na terenie placu zabaw przy ulicy Kochanowskiego tradycyjnie odbył się V Osiedlowy Piknik pod hasłem: „Powitanie wakacji”. Organizatorem spotkania była Spółdzielnia Mieszkaniowa Pax-Naftobudowa oraz Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Na początku w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom przedstawiciele Spółdzielni wraz z dyrekcją przedszkola oraz zaproszonymi gośćmi przeczytali wiersz Bożeny Frączak „Lato”. Następnie do wspólnej zabawy zaprosiły najmłodszych bajkowe animatorki. Nie zabrakło tańców, konkursów z nagrodami oraz licznych zabaw sprawnościowych. Dużą atrakcją dla milusińskich była wizyta strażaków i możliwość zobaczenia wozu strażackiego i jego wyposażenia. Jasielska policja zaprezentowała najmłodszym radiowóz policyjny. W ten sposób dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Muzeum Regionalne w Jaśle przygotowało warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki wykazały się kreatywnością i inwencją twórczą. Panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej zaproponowały najmłodszym ciekawą plenerową grę. Po raz kolejny lodziarnia „Miodzio-Lodzio” poczęstowała uczestników pikniku pysznymi lodami serwowanymi z kolorowej budki na kółkach. Uśmiechy i okrzyki radości towarzyszyły loterii fantowej, w której żaden los nie był przegrany. Zabawa była bardzo udana, o czym świadczyły zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci, ich rodziców, nauczycieli i organizatorów. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Pikniku, a szczególnie sponsorom serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!