Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Aby skorzystać z tej atrakcji 12 października wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce na Dzień Pieczonego Ziemniaka wraz z Rodzicami. Przedszkolaki wysłuchały Bajki o Ziemniaku, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. W ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom Rodzice oraz Panie Dyrektor przeczytali wspólnie ”Odę do ziemniaka”. Rodzice wraz z dziećmi, z twarzami pełnymi uśmiechów brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których ziemniak stanowił motyw przewodni! Bawiliśmy się rewelacyjnie, wspólne zabawy przyniosły podwójną frajdę dzieciom jak i dorosłym. Zakończeniem święta był wspólny posiłek przy ognisku – degustacja pieczonych ziemniaków. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie oraz pracownikom Nadleśnictwa Kołaczyce za miłe przyjęcia oraz wspólną zabawę! Wesoły dzień z „pyrą” minął szybko, ale dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, a także zintegrował wszystkie grupy przedszkolne.

Kategorie: Wydarzenia