Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego mieliśmy okazję gościć panią nauczycielkę Alicję Zając oraz słuchaczki panią Bożenę Wątrobę , Elżbietę Skórską , Natalię Dyję oraz panią Katarzynę Mroczkę z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Panie przywitały dzieci piosenką przy akompaniamencie ukulele pt :,, 112”. Przedszkolaki dowiedziały się jak udzielić pierwszej pomocy, uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ćwiczyły jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomocy. Poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Przedszkolaki miały możliwość udzielić pierwszej pomocy misiom pluszowym. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dziękujemy paniom za ciekawe zajęcia!