Wszyscy wiemy, jak ważne jest obcowanie z książką już od najmłodszych lat, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki grupa „Smoki” z oddziału na Kochanowskiego wybrała się na wycieczkę do Księgarni Nova w Jaśle.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat. Ukazanie im różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji. Dzieci dowiedziały się, że księgarnia to sklep, w którym można kupić różnego rodzaju książki, oraz poznały różnicę pomiędzy biblioteką, a księgarnią. Pani pracująca w księgarni zapoznała dzieci ze specyfiką pracy księgarni oraz z zawartością regałów. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi rodzajami wydawanych książek, od obrazkowych, poprzez rozkładane, z ruchomymi elementami, z dźwiękiem itd.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami dla dzieci, w którym spędziły najwięcej czasu. Chętnie przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce. Wysłuchały również opowiadania pt. „Mała Kizia się złości”. Na koniec wizyta dzieciaki otrzymały w prezencie zakładki do książek w celu zachęcenia ich do wspólnego czytania z Rodzicami. Wycieczka bardzo podobała się naszym milusiński i wszyscy byli zgodni, że jeszcze odwiedzą Księgarnię Nova 😄🥰
Kategorie: Wydarzenia