„Nawet kiedy słonko świeci, nie wyrzucaj byle gdzie śmieci i pamiętaj, że sprzątanie to jest Twoje dziś zadanie!” Dnia 19 września przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego już po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej 31 edycji programu przyświecało hasło: “Na straży czystej Ziemi ”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Na podstawie wysłuchanego wiersza , który przeczytała nam Pani Agnieszka w ramach kampanii społecznej CPCD przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady dotyczące segregacji śmieci i jak się okazało dzieci doskonale wiedzą, na czym polega segregacja. Wszyscy bezbłędnie wskazali, jakie kolory koszy są przeznaczone do poszczególnych rodzajów odpadów. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z ekologicznymi zadaniami na tablicy interaktywnej. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia było wspólne wyjście, aby uporządkować najbliższe otoczenie . Mali ekolodzy zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła przedszkolakom. Dzięki ich aktywnej postawie udało się zebrać dużo śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków! Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji Sprzątanie Świata zaowocują w przyszłości ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.