We wtorek 4 czerwca w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom dzieci spotkały się z niezwykłym gościem – Wojciechem Widłakiem, autorem ponad 30 książek, znanym głównie z serii o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Seria ta znajduje się na Złotej Liście Książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację „ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom”. Pisarz opowiedział dzieciom, skąd czerpie pomysły do swoich książek, a także pokazał najmłodszym kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk oraz tajemniczy kuferek, w którym ukryty był Wesoły Ryjek. Dzieciom bardzo podobał się także „magiczny” worek, z którego wyciągnęły okulary i zastanawiały się, co można z nimi zrobić. Okazało się, że jeden przedmiot może mieć bardzo dużo różnych znaczeń. Autor przeczytał także fragmenty swoich książek po polsku i po czesku, pokazał wydanie „Pana Kuleczki” w języku chińskim, a na zakończenie wszystkim dzieciom rozdał autografy wraz z „kuleczkową” lub „wesoło-ryjkową” naklejką.

Kategorie: Wydarzenia