W kalendarzu jest wiele dni wesołych oraz świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Rankiem w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. W przedszkolu również rodzinnie spędziliśmy święta. 26 marca w oddziale na Kochanowskiego przygotowaliśmy uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele rodziców z każdej grupy oraz zespół ludowy,, Kaśki ” z Dębowca. Nie zabrakło również głośnego czytania w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ .Zaproszeni goście wraz z Dyrekcją przeczytali wiersz pt; ,,Wielkanoc’’ O. Adamowicz. ,,Bajkowi Odkrywcy’’, ,,Biedronki’’ i „Jeżyki ” krótkim występem artystycznym wprowadziły nas w odświętny klimat, śpiewając piosenki oraz recytując wiersze . Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania zmówiliśmy modlitwę i mogliśmy rozpocząć śniadanie. Dzieci chętnie zajadały wielkanocne przysmaki. Śniadanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz zespołowi,, Kaśki “za swoją obecność! Ten dzień miał wyjątkowy, świąteczny charakter, a piękna słoneczna pogoda dodała świątecznego uroku. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kategorie: Wydarzenia