4 listopada przedszkolaki z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego po raz kolejny wykonały kartkę w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Serdeczna Karteczka”, którego głównym celem jest wykonywanie karteczek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. W tym miesiącu naszym zadaniem było wykonanie kartki dla Kucharza. Zajęcia rozpoczęliśmy od przybliżenia przedszkolakom pracy kucharza. „Biedronki” poprawnie rozwiązały zagadkę, a następnie pani Ania przeczytała wiersz dotyczący pracy kucharza. Dzieci nazwały przedmioty, których używa on w swojej codziennej pracy, a następnie zabawiliśmy się w zabawę ruchową „Robimy sałatkę”. W kolejnej części zajęć każdy przedszkolak zgadywał, jak nazywa się warzywo opisane w zagadce. Następnie z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wykonania karteczki. Dzieci wykonały karteczkę w kształcie deseczki do krojenia, na której pojawiły się pomalowane przez przedszkolaki różnorodne warzywa takie jak marchewka, ziemniaki, pomidor czy papryka. Praca nad karteczką przyniosła wszystkim wiele radości i dobrej zabawy. Kartka w najbliższym czasie zostanie przekazana Pani Kucharce, która przygotowuje dla nas smakowite obiadki. ❤ 🙂

Kategorie: Wydarzenia