„Powitanie Wiosny pod hasłem : „Bratki dla pani Wiosny” Dnia 15 marca w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego pojawił się specjalny gość. Była nim Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą ciepłe promienie słońca, pierwsze wiosenne kwiaty i śpiew ptaków. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” gość przeczytał wiersze Janiny Czarneckiej pt. „Wiosna” i „Kwiatki- bratki” .Pani Wiosna zaprosiła przedszkolaki do wspólnej zabawy i wszyscy wspólnie z Wiosną rozwiązywali zielone zagadki oraz uczestniczyli w wiosennych konkursach .Następnie przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników i z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Posadziły piękne ,kolorowe bratki , które będą zdobić obejście naszego przedszkola. Na koniec udaliśmy się z naszym gościem na spacer do Parku Miejskiego z okazji obchodzonego pierwszego dnia wiosny dzieci rozdawały w parku kwiatki z uśmiechniętymi buźkami w ramach Międzynarodowego projektu czytelniczego “Magiczna moc bajek”. Był to dzień pełen wrażeń, który upłynął w bardzo miłym, wiosennym nastroju. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie się w akcję ,,Sadzimy bratki’’.