„Przyszła Wiosna na łąki, obudziła skowronki z zimowego snu”
Dnia 21 marca w naszym przedszkolu w oddziale na Kochanowskiego pojawił się specjalny gość. Była nim Pani Wiosna, która przyniosła ze sobą ciepłe promienie słońca, pierwsze wiosenne kwiaty i śpiew ptaków. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” gość przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Przyjście Wiosny”. Pani Wiosna zaprosiła przedszkolaki do wspólnej zabawy i wszyscy wspólnie z Wiosną rozwiązywali zielone zagadki oraz uczestniczyli w wiosennych konkursach i zabawach ruchowych. Przedszkolaki zasadziły wiosenne ogródki, dzięki czemu w salach zrobiło się pięknie, kolorowo i mogliśmy poczuć powiew wiosny. Wspólnie z naszym gościem udaliśmy się na spacer do Parku Miejskiego, aby znaleźć oznaki nowej pory roku. Do przedszkola wróciliśmy z Panią Wiosną we wspaniałych nastrojach. Wszędzie pachniało Wiosną i było bardzo wesoło! Jesteśmy przekonani, że już wkrótce wiosna zawita już na stałe! ❤

Kategorie: Wydarzenia