Nasze przedszkole co roku bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Dzięki wsparciu naszych rodziców oraz przedszkolaków nasze przedszkole w ubiegłym roku szkolnym włączyło się po raz kolejny do akcji zorganizowanej przez Fundację ASANTE. „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Materiały dydaktyczne dostarczane są do placówek oświatowych w Kenii , Zambii , Mauretanii i na Wybrzeże Kości Słoniowej. Przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego oraz z oddziału na Grunwaldzkiej przyniosły przybory szkolne(kredki, farby, długopisy, zeszyty, itp.).Łącznie udało nam się zebrać 4 kg artykułów szkolnych , które wspólnie włożyliśmy do dużego pudełka i przekazaliśmy do siedziby fundacji Asante, skąd nasze dary wyruszyły w daleką podróż do Afryki i z pewnością sprawiły wszystkim dzieciom radość. W zamian od naszych przyjaciół z Afryki otrzymaliśmy podziękowanie oraz piękny obrazek namalowany przez dzieci z Laare w Kenii za co serdecznie dziękujemy. Podjęte działania rozwijają empatię , uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi , a przede wszystkim tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej! Dziękujemy za każdy gest pomocy , który rodzi uśmiech i radość naszych małych przyjaciół z Afryki. Dziękujemy za wrażliwość i wielkie serce!

Kategorie: Wydarzenia