Z racji, że pogoda za oknem jest upalna i są wakacje, przedszkolaki z grupy Biedronki i Bajkowi Odkrywcy aby nieco ugasić pragnienie wspólnie przygotowały orzeźwiającą lemoniadę. Na początku omówione zostały ważne informacje dotyczące dbania o zdrowie w upalne dni oraz to, jak ważne jest częste picie wody. Przygotowanie lemoniady rozpoczęliśmy od umycia owoców i krojenia. Kolejnym etapem było wymieszanie owoców z wodą wraz z niewielką ilością miodu . Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpił czas, aby degustować pyszną lemoniadę. Napój okazał się przepyszny, o czym świadczyła niekończąca się kolejka do pysznego orzeźwiającego napoju. Dzieci obiecały przygotować podobny napój w domu wspólnie z rodzicami, do czego chętnie zapraszamy. Było super bardzo lubimy kulinarne zajęcia! Dzieci wykonały także prace plastyczną , zaczęliśmy od narysowania i wycięcia szklanek, które potem pomalowaliśmy na kolorowo. Następnie gąbkę pociętą na małe kostki maczaliśmy w białej farbie. Dzięki naszym stemplom powstały kostki lodu. Na koniec przykleiliśmy słomki oraz cytrynki, pomarańczki, kiwi. Lemoniada gotowa.