Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle wraz z koordynatorem kampanii CPCD Anną Zielińską, jako jedyna placówka w Polsce decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło zaszczytną Nagrodę Specjalną w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018.

Placówka od 2015 roku działa na rzecz Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Warto przypomnieć, że nie po raz pierwszy została doceniona. Za szczególny wkład w realizowanie założeń kampanii czytania, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm otrzymała w roku szkolnym 2015/2016 i 2016/2017 Nagrodę Główną, a Koordynator kampanii Anna Zielińska otrzymała Wyróżnienie Specjalne dla najlepszego Koordynatora Roku 2016.

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje, kształtuje kompetencje językowe, zakorzenia w kulturze i rozbudza wyobraźnię. Nikogo nie trzeba przekonywać, że lata przedszkolne dla dziecka to czas intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, a najważniejszym narzędziem poznawczym jest język. Codzienne czytanie przez dorosłego jest skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów oraz doskonalenia mowy. Wierzymy, że promowane przez nas wspólne głośne czytanie ułatwia dzieciom lepsze rozumienie otaczającego świata, rozbudza ich zainteresowania i rozwija wyobraźnię, czytanie to najlepsza inwestycja w przyszłość najmłodszych i nas samych!

Tegoroczna Nagroda to wielkie wyróżnienie dla placówki, nie mamy wątpliwości, że obecność książki w życiu dziecka jest po prostu niezbędna. Cieszymy się, że nasza aktywność i udział w kampanii czytania, a także w innych inicjatywach mających na celu dobro i wszechstronny rozwój dzieci została doceniona. Wiadomość o przyznaniu nagrody przez Fundację CPCD jest dobrym podsumowaniem tego mijającego roku i świadczy o wypracowaniu naszej własnej metody działania na rzecz propagowania głośnego czytania. Ogromna w tym zasługa całej Społeczności Przedszkola, Rodziców oraz Sympatyków naszej placówki, dla których codzienne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów! Największe imprezy czytelnicze w roku szkolnym 2017/2018, które odbyły się w naszym przedszkolu i były poddane ocenie konkursowej to: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Bajka Muzyczna „Czerwony Kapturek”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z okazji 50 urodzin najsłynniejszego psa Reksia, Dzień Rodziny-„Lokomotywa życzeń dla Mamy i Taty”, III Piknik czytelniczy „Bajkowa podróż lokomotywą Juliana Tuwima”, warsztaty literackie z Barbarą Gawryluk, spektakl w wykonaniu rodziców w ramach działającego w naszym przedszkolu Klubu Czytających Rodziców pt. „Królewna Śnieżka” , XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „ Czytanie łączy”.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w realizację przedsięwzięć, głośne czytanie dzieciom w domu i w przedszkolu, liczne uroczystości i akcje czytelnicze. Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy prowokuje do dalszych kreatywnych działań. Pomysłów nam nie brakuje. Ciesząc się z Nagrody, nie zamierzamy bynajmniej spocząć na laurach, tylko w dalszym ciągu działać aktywnie!  A wszystkim dorosłym przypominamy, że przeznaczając 20 minut dziennie, codziennie na czytanie dziecku ciekawych i mądrych książek, z dawką humoru, napisanych pięknym językiem z ważnym przesłaniem, na pewno przyniesie widoczne efekty.

 „Codzienne czytanie dziecku, poświęcanie mu czasu, nauczanie odróżniania dobra od zła – to ważne powinności dorosłych. Rzetelne wywiązywanie się z tych obowiązków jest warunkiem wychowania mądrych dobrych i szczęśliwych ludzi “, zatem idąc za głosem Ireny Koźmińskiej Prezes Fundacji „ABCXXI CPCD”, pamiętajmy, że codzienne czytanie dzieciom jest proste i znakomicie wspiera wszechstronny rozwój dziecka!

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

Kategorie: Wydarzenia