Dnia 24 listopada przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola na oddziale Kochanowskiego miały okazję wysłuchać i wspólnie z zespołem „Perumarka” pobawić się przy dźwiękach muzyki peruwiańskiej. Przedszkolaki poznały tradycje, obyczaje i dziedzictwo magicznej kultury Inków. Muzycy ubrani w tradycyjne peruwiańskie stroje grali i śpiewali piękne utwory. Przedszkolaki poznały również peruwiańskie instrumenty ludowe takie , jak : Quena, Charango czy fletnia Pana oraz nauczyli się kilku zwrotów w języku hiszpańskim. Dzieci miały możliwość zagrania na kilku instrumentach. Melodyjna, a jednocześnie energiczna muzyka łatwo “wpadała w ucho”, wywołując żywiołową reakcję dzieci. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Nasi goście przeczytali wiersz pt: „W Muzyce dźwięki” A.Nożyńskiej – Demianiuk”.Serdecznie dziękujemy zespołowi „Perumarka” za wspaniałą ucztę muzyczną.

Kategorie: Wydarzenia