We wtorek, 13 września przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego z grup „Biedronki” oraz „Smoki” wybrały się na rynek, aby móc zobaczyć wystawę zorganizowaną przez Mobilne Centrum Edukacji „Niepodległa”, które odwiedziło nasze miasto. W Wirtualnym Teatrze Historii “Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Ekspozycja przygotowana przez Biuro Programu “Niepodległa” pokazuje właśnie najciekawsze osoby i wydarzenia z tamtych lat. W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925. Holoboxy prezentują historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości. O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiada makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie wystawy wieńczy możliwość zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce. To był dzień pełen atrakcji.

Kategorie: Wydarzenia