Dzieci z grupy „Biedronki” z oddziału na Kochanowskiego rozpoczęły przygodę z Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym “Baju ,baj…”. Celem projektu jest zapoznanie z kulturą oraz tradycjami na dawnej podkarpackiej wsi .Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. “Serca lasowiackie” z książki Joanny Papuzinskiej “Cudowne Lekarstwo oraz inne bajki ludowe podkarpacie”.
Jest to przepiękna historia o Antosiu i Marysi . Kiedy Antoś postanawia zostać flisakiem Marysia w dowód swojej miłości wręcza mu serce wykute przez jej ojca kowala.Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki oraz ozdobiły serca ,z których powstała piękna girlanda. Wysłuchana opowieść wprowadziła najmłodszych w niesamowity świat bajek ludowych Podkarpacia.