6 grudnia przedszkolaki z grupy „Tropiciele” oraz „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego wzięły udział w cyklicznych zajęciach w ramach międzynarodowej współpracy z Polską Szkołą w Tibilisi. Tym razem, dzieci dowiedziały się wiele o bożonarodzeniowych obyczajach i tradycjach. Poznały tamtejszego Świętego Mikołaja – Dziada Mroza oraz przygotowały świąteczną paczkę dla swoich przyjaciół, do której włożyliśmy własnoręcznie wykonane upominki i kilka prezentów, które zostawił w naszym przedszkolu Święty Mikołaj. Mieliśmy okazję posłuchać gruzińskich pastorałek, dowiedzieć się w jaki sposób nasi koledzy dekorują świąteczne drzewko, a także próbowaliśmy złożyć sobie życzenia po gruzińsku, co nie było łatwym zadaniem. Dzieci z zaciekawieniem wskazywały podobieństwa i różnice w obchodzeniu świąt Bożego Narodzenia i z wielką radością wkładały świąteczne podarunki dla swoich kolegów. Na sam koniec wszyscy głośno wypowiedzieli „Wesołych Świąt”, po czym szybko zamknęliśmy pudełko, aby życzenia zostały w nim jak najdłużej. Mamy nadzieję, iż skromny podarunek od Bajkowych Przedszkolaków przyniesie uśmiech na twarzach dzieci i sprawi, iż przez chwilę poczują się jak w Polsce i udzieli im się Magia Świąt! 🎄🎁

Kategorie: Wydarzenia