W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem: ,,Porozmawiajmy o książce Tygrysie ” dnia 21.05.2024 r. do naszego przedszkola został zaproszony specjalny gość Pani Sabina Kois z Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego. Pani Sabina przeczytała dzieciom fragment książki ,, Porozmawiajmy o sztuce Tygrysie” Katarzyny Rygiel- przybliżyła najmłodszym losy Leona, bohatera książki. Mama chłopca jest historykiem sztuki, a tata malarzem. Chłopiec poznaje zjawiskowego Tygrysa z obrazu Henriego Rousseau. Zwierzak wprowadza Leona w fascynujący świat malarstwa . Następnie Pani Sabinka opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań naszemu gościowi oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. Dzieci zamieniły się potem w małych artystów ,namalowały farbami jedną z wysłuchanych historii poznanego bohatera książki. Dziękujemy za interesujące spotkanie!

Kategorie: Wydarzenia