„Każde dziecko dobrze wie, jak w przedszkolu zachowywać się” Wrzesień to miesiąc, w którym przedszkolaki zapoznają się z zasadami, jakie obowiązują w przedszkolu. Dzieci z oddziału na Kochanowskiego z grup,, Promyczki”,, Jeżyki ”, „Bajkowi Odkrywcy” zapoznały się z Kodeksem Przedszkolaka. Panie wspólnie z dziećmi omówiły zasady, które obowiązują w każdej grupie. Przedszkolaki same doskonale nazwały poszczególne zasady, którymi należy się kierować. Dzieci zgodnie stwierdziły, że bardzo ważne jest używanie magicznych słów, uważne słuchanie siebie nawzajem jak również wspólna i zgodna zabawa. W kolejnej części zajęć na znak tego, że każdy zapoznał się z Kodeksem Przedszkolaka dzieci odbiły swoje dłonie i palce obiecując przestrzeganie wszystkich zasad. Zajęcia zostały uatrakcyjnione poprzez wykorzystanie robota Photona. Dzieci programowały robota za pomocą narzędzia- tableta. Poprzez zadania stawiane Photonowi określały jego ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. To było nasze pierwsze spotkanie z Photonem, ale oczywiście nie ostatnie! Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę. Przedszkolaki bardzo polubiły nowego przyjaciela i już nie mogą się doczekać kolejnych wspólnych przygód. Kodeksy zostały powieszone w każdej sali i będą przypominać dzieciom o tym, że należy być wzorowym przedszkolakiem każdego dnia!