18 grudnia 2019 r. grupa „Nutki” z oddziału na Kochanowskiego w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek” miała okazję poznać jeden z najpopularniejszych baletów na świecie – „Jezioro łabędzie”. Podczas zajęć dzieci poznały elementy klasycznego stroju baletowego, a także miały okazję zobaczyć fragmenty przedstawienia w wykonaniu najznamienitszych, światowych artystów. Nagrania były dla nas inspiracją do własnej choreografii. Dziewczynki i chłopcy podjęli trudne wyzwanie zatańczenia partii Małych Łabędzi, prezentując swoje imponujące umiejętności taneczne. Piękna muzyka Piotra Czajkowskiego towarzyszyła nam także podczas zadania plastycznego w ramach którego malowaliśmy dostojną księżniczkę Odettę za pomocą piór i farb plakatowych. Dzieci podziwiały występy artystów i same poczuły się dziś jak prawdziwe baleriny i baletmistrzowie.

Kategorie: Wydarzenia