„Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat…”
– Jasielskie Aniołkowe Granie

W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce. Działania w ramach akcji obejmują różne przedsięwzięcia edukacyjne na temat rodzicielstwa zastępczego oraz zbiórkę prezentów dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej. Organizatorami Koncertu Charytatywnego było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury. Obok licznie zebranych przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli, na widowni zasiedli honorowi goście: wychowankowie z Państwowego Domu Dziecka w Wolicy, dla których w ramach akcji zbierano dary i bony upominkowe oraz Małgorzata Piątkowska Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Patrycja Bimkiewicz kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Jaśle, Katarzyna Głowik-Jamróz dyrektor Przedszkola nr 56 we Wrocławiu inicjatorka „aniołkowej akcji”, Danuta Baczul dyrektor Przedszkola 124 we Wrocławiu, Robert Halik redaktor naczelny Wydawnictwa Bliżej Przedszkola, Ludmiła Fabiszewska edukator, metodyk zajęć muzycznych, Anna Bomba autorka wierszy, scenariuszy przedszkolnych uroczystości, Estera Kowalik dyrektor Niepublicznych Orawskich Placówek w Jabłonce, Agata Dziechciarczyk i Dorota Kluska, poetki wspierające nauczycieli edukacji przedszkolnej, Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, dyrekcja placówek oświatowych Elżbieta Krzysiak, Gabriela Zdunek-Gajda, Aneta Banaś, Leokadia Wróbel, Komendant Straży Miejskiej w Jaśle Kazimierz Wiśniowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Nykiel, Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, Iwona Dziedzic Komendant Hufca ZHP w Jaśle, Marek Tęcza i Damian Czuchra Prezesi Spółdzielni Socjalnej „Radość” w Jaśle, Krystyna Długosz kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle, Lucyna Michnal i Seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy, s. Joanna Krupa oraz przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle. Na scenie z piękną opowieścią pt. „Sen Aniołów” zaprezentowały się dzieci z Bajkowego Prywatnego Przedszkola (oddział Grunwaldzka) oraz soliści JDK. Artystom akompaniowali nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle -Mateusz Gałuszka (fortepian) oraz Maciej Wulw (skrzypce barokowe), w rolę narratora wcielił się Zenon Delimata. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wydawnictwo Bliżej Przedszkola oraz Burmistrz Miasta Jasła. Podczas Koncertu na ręce Pani Renaty Pięty dyrektor Domu Dziecka w Wolicy zostały przekazane paczki z upominkami dla podopiecznych placówki. Darczyńcom, Gościom zaś zostały wręczone Anioły Dobroci, które są symbolem wdzięczności za bezinteresowną chęć pomagania innym. Akcja miała charakter otwarty, do grona Dobrych Aniołów dołączyli: Rodzice, Dzieci, Uczniowie oraz społeczność Bajkowego Prywatnego Przedszkola i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, Przedszkole Miejskie nr 12 w Jaśle, Przedszkole nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Jaśle, Adasiowe Przedszkole w Jaśle, uczniowie z klasy I c , III a oraz III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle, Seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy, Komenda Hufca ZHP w Jaśle, Szkolne Koło Caritas przy ZS nr 4 w Jaśle, Spółdzielnia Socjalna „Radość”, PCK w Jaśle, Piekarnia Jan Wątroba w Jaśle, Kamil PPHU Hurtownia Owoców i Warzyw w Jaśle, Duet Papier S.C Hurtownia Artykułów Biurowych w Jaśle. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zechcieli podzielić się dobrem! Dzięki Państwa hojności i ofiarności udało nam się spełnić marzenia podopiecznych placówki! Bez wątpienia Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Aniołkowe Granie” stała się cykliczną imprezą, promującą równość, szacunek i bezinteresowną pomoc, a udział w tym wyjątkowym wydarzeniu to prawdziwa lekcja otwartości i życzliwości. Koncert dostarczył wszystkim wiele emocji i wzruszeń, a jego hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Kategorie: Wydarzenia