III Nagroda dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle
w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”
Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło III Nagrodę w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2022/2023. Placówka od 2015 roku działa na rzecz Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Ogromnie cieszymy się, że nasze przedszkole już po raz ósmy zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom. Zostaliśmy nagrodzeni za wielkie zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm.
11 grudnia 2023 r. w siedzibie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Nagrodę z rąk Małgorzaty Strzałkowskiej znakomitej poetki i pisarki otrzymała Anna Zielińska lider kampanii CPCD oraz dyrekcja placówki Teresa Tęcza i Danuta Pociask. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył panel literacki pn. „Jak wychować czytelnika? Literatura dla dzieci i młodzieży: nowe trendy i kierunki”, w którym udział wzięli: Małgorzata Strzałkowska, autorka ponad 170 książek dla dzieci, Dorota Koman, poetka, literaturoznawczyni, redaktorka ponad 100 książek dla dzieci i młodzieży, Ambasadorka Fundacji oraz dr Michał Zając, literaturoznawca, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, autor szeregu artykułów i książek o książce dziecięcej.
Dla naszego przedszkola była to szczególna uroczystość, kolejny rok z rzędu znaleźliśmy się bowiem w gronie Laureatów! Z całego serca dziękujemy Kapitule Konkursu za docenianie naszej konsekwencji w promowaniu głośnego czytania!
Podczas spotkania w kuluarach rozmawialiśmy o książkach dla dzieci i o nowych pomysłach na pracę z młodymi czytelnikami, ale też o ogromnej roli Rodziców. Już wkrótce niektóre z pomysłów wprowadzimy w życie.
Zdobyta Nagroda to zasługa pracy całego zespołu Przedszkola, Rodziców oraz sympatyków naszej placówki. To wspaniały sukces, ale też motywacja do dalszego podejmowania działań! Niech codziennie przyświeca nam myśl, że książka jest jednym z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Rozwija wyobraźnię, pozwala przeżyć niepowtarzalne przygody i wspaniałe emocje a przede wszystkim wzbogaca pamięć o nowe słownictwo. Głośne czytanie jest znakomitą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu!
Fot. Darek Kawka