“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”
29 kwietnia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego uroczyście obchodziły Święto Flagi. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli – naszą biało-czerwoną flagę. Dzisiejsze święto rozpoczęliśmy od głośnego czytania w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, do którego włączyła się pani wicedyrektor Anna Zielińska i zaprezentowała wiersz M. Przewoźniaka ,,Polskie symbole”. Następnie dzieci miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, w jaki sposób symbole narodowe należy szanować. Przedszkolaki odszukiwały nasz kraj na mapie, układały puzzle, wykonywały flagi, kotyliony, słuchały hymnu narodowego.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uroczystość zakończyliśmy biało- czerwonym pochodem.
Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat!
Kategorie: Wydarzenia