Dnia 10 marca dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” kontynuowały przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury!” oraz „Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Terapia ręki dla każdego”, których głównymi celami są: usprawnienie i wzmocnienie organizmu dziecka oraz zapobieganie nieprawidłowościom w rozwoju motoryki małej, a także kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Na początku zajęć dzieci za pomocą dotyku z zasłoniętymi oczami rozpoznawały a także nazywały różne „skarby”, które znaleźć można w lesie, parku czy ogrodzie. Następnie wybraliśmy się na sensoryczny spacer pod hasłem: „Boso przez świat”. Dzieci bosymi nóżkami przechodziły po naturalnym dywanie wykonanym z przyniesionych darów natury co sprawiło dzieciom dużą radość. Dzięki dzisiejszym zadaniom dzieci trenowały zmysł dotyku.