W ramach projektu edukacyjnego “Bliżej pieska” pod patronatem Bliżej Przedszkola przedszkolaki z grupy “Bajkowi Odkrywcy” oraz “Jeżyki” miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Zbyszkiem – hodowcą psów rasy owczarek podhalański. W trakcie spotkania dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat życia psów, poznały rolę, jaką może pełnić pies w społeczeństwie np. terapeuta, zapoznały się z potrzebami psów, ich zachowaniem i „mową ciała” czyli sposobem, w jaki okazują swoje emocje: strach, agresję, chęć zabawy. Prowadzący zwrócił uwagę na właściwe nawyki w kontaktach z psem oraz opiece nad nim. Podkreślał pozytywną postawę człowieka wobec zwierząt. Dzieci bawiły się z psami, rzucały im zabawki, głaskały je i czesały szczotką. Dla niektórych dzieci spotkanie z psem było okazją do przełamania lęku przed zwierzętami, a dla wszystkich uczestników wspaniałą lekcją.