„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

21 września br. w Jasielskim Domu Kultury było bajkowo, kolorowo i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków, którzy spotkali się, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej, ale także dostarczyć dzieciom wspaniałej zabawy i radości z bycia przedszkolakiem. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Elwira Musiałowicz- Czech dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Katarzyna Lubas dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Renata Łaba kierownik wydziału Oświaty w Jaśle, Renata Osikowicz- Wyroba dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, Katarzyna Koczwara- wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Grażyna Jędryczka- kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, funkcjonariuszki Straż Miejskiej w Jaśle Bożena Krupa i Iwona Głogowska oraz Konrad Janusz z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Liczne Grono Pedagogiczne Bajkowego Przedszkola reprezentowała Dyrekcja Teresa Tęcza, Danuta Pociask oraz Anna Zielińska, wychowawcy i opiekunowie przedszkolaków. Celebracja święta rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”, zaproszeni goście przeczytali wspólnie najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu jak w domu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Bajkowego Przedszkola oraz Hymn Przedszkolaka. Kolejną niespodzianką dla milusińskich było wręczenie pluszowych upominków, a także tradycyjnie wypuszczenie kolorowych balonów marzeń do nieba, które wprowadziły dzieci w nastrój radości i zabawy. W kolejnej części spotkania wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Pani Mariola animatorka z ZIQA razem z bajkowymi postaciami zapewniła najmłodszym doskonałą zabawę. Na dzieci czekało dużo tańca, porywająca muzyka oraz bajkowa scenografia. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył dzieciom mnóstwo wspaniałej zabawy, zaś uśmiechy na buziach dzieci wpłynęły na pozytywną atmosferę spotkania!

Kategorie: Wydarzenia