Od wielu lat nasze przedszkole współpracuje ze Szkołą Podstawową nr.1 im. Romualda Traugutta w Jaśle. W dniu 15.10.2024 r. dzieci z grupy Bajkowi Odkrywcy wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Szkołę. Celem ich wizyty było zapoznanie z budynkiem szkolnym oraz atmosferą pracy panującą w szkole. Na początku spotkania Pani Agatka przywitała cieplutko przedszkolaków, a w tle zabrzmiał dzwonek, który zapraszał uczniów na lekcje. Dzieci odwiedziły gabinety pani pielęgniarki i pani logopedy, salę gimnastyczną, salę do ćwiczeń korekcyjnych, siłownię, bibliotekę, kąciki tematyczne na korytarzu, które zachęcały dzieci do relaksu. Następnie uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią panią Elą zaprosiły przedszkolaków do swojej sali, gdzie czekało ich mnóstwo niespodzianek. Włączając się do kampanii społecznej Cała Polska Czyta dzieciom nauczycielka przeczytała wiersz pt. „Październik” ze zbioru Cztery pory roku. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i niespodzianki.