W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień uroczystym patriotycznym koncertem. Naszymi gośćmi specjalnymi w tym dniu był przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle- Plutonowy Martynian Placek,  Seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy oraz z Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle. Na początku spotkania tradycyjnie odbyło się głośne czytanie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, tym razem towarzyszył nam wiersz Agnieszki Nożyńskiej Demianiuk pt „Ojczyzno” przeczytany przez Pana Plutonowego. Uroczysty koncert przygotowała grupa „Tropiciele”, podczas którego dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Następnie wszyscy zebrani dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Plutonowy Martynian Placek opowiedział najmłodszym o tajnikach swojej pracy oraz zaprezentował mundur galowy. Wiele wzruszeń dostarczyła nam Seniorka- Pani Ania, która  recytując patriotyczne wiersze wywołała wiele sentymentalnych wspomnień. Nasi wychowankowie otrzymali piękne upominki od zaproszonych gości, a sami wręczyli im samodzielnie wykonane biało-czerwone kwiaty. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” i naszych Gości.

Kategorie: Wydarzenia