„Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Kornel Makuszyński
Dnia 27.09.2024 dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” rozpoczęły realizację I Modułu projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem „Czytamy razem z małym Misiem”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Przedszkolaki zapoznały się z piosenką przewodnią projektu pt : „Czytaj z Misiem”. Następnie Panie i dzieci wybrały grupowego misia i nadały mu imię Krzyś, który odbędzie czytelniczą podróż po ich domach. Będziemy go zabierać także na przedszkolne wyjścia, spacery i uroczystości ,aby wspólnie z przedszkolakami zwiedzał najbliższe otoczenie i poszukiwał literackich inspiracji do zabaw. Pani Mariolka i pani Ula opowiedziały dzieciom o podróży Misia Krzysia po domach bajkowych przedszkolaków i przeczytały list od misia Bruna .Bajkowi Odkrywcy zaprosili Misia Krzysia do swoich domów, już dzisiaj odwiedzi pierwszych przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami będą wykonywać „ Zmisiowane zadania”, wypełniać kartę z dzienniczka Małego Misia, a także czytać mu bajeczkę. Życzymy Misiowi Krzysiowi udanej podróży czytelniczej po domach „Bajkowych Odkrywców”.