„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, To święto Ani, Basi i Krzysia… Dzień przedszkolaka każdy to wie, Bawi się z nami, kto tylko chce” Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na które dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. 20 września br. w Jasielskim Domu Kultury było bajkowo, kolorowo i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków, którzy spotkali się, aby świętować ten wyjątkowy dzień .Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej, ale także dostarczyć dzieciom wspaniałej zabawy i radości z bycia przedszkolakiem. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Piotr Zych Podkarpacki Wicekurator Oświaty w Rzeszowie, Ewelina Drozd Starszy Wizytator z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Katarzyna Lubas dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Marcin Węgrzyn Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Katarzyna Koczwara zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Grażyna Jędryczka kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle, Barbara Pawłowska i Daniel Lelko funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Marianna Brej z Nadleśnictwa Kołaczyce, Przemysław Misiołek kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle, Dyrekcja Bajkowego Przedszkola Teresa Tęcza, Danuta Pociask oraz Anna Zielińska, Paulina Kościelniak koordynator ds..PPP w Bajkowym Przedszkolu, wychowawcy i opiekunowie przedszkolaków. Celebracja święta rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości oraz złożeniem życzeń najmłodszym. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączone zostały z kampanią społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym dniu szczególnym i wyjątkowym nie mogło zabraknąć chwil z literaturą dziecięcą .Zaproszeni goście przeczytali najmłodszym wiersz Barbary Szelągowskiej „W przedszkolu jak w domu”, następnie wszyscy odśpiewali Hymn Bajkowego Przedszkola oraz Hymn Przedszkolaka. Kolejną niespodzianką dla milusińskich było wręczenie pluszowych upominków, a także tradycyjnie wypuszczenie kolorowych balonów do nieba, które wprowadziły dzieci w nastrój radości i zabawy. W kolejnej części spotkania wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Pani Agata Hendzel animatorka z firmy Happy Kids razem z bajkowymi postaciami zapewniła najmłodszym doskonałą zabawę. Na dzieci czekało dużo tańca, porywająca muzyka oraz bajkowa scenografia. Moc uścisków i życzeń spowodował, że tego dnia nie spadła, ani jedna łezka… no chyba, że łza ze wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do przedszkolaków na całym świecie. Niech Wasze marzenia się spełniają!