Dnia 21.08. 2024 r grupa Bajkowi Odkrywcy wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami w piękny wakacyjny dzień pojechały na wycieczkę do miejscowości Kowalowy, korzystając z uprzejmości i gościnności rodziców i kolegi z grupy – Wiktorka. W domu usytuowanym w pięknych okolicznościach przyrody czekało na dzieci wiele niespodzianek, co wprawiło nas w dobre humory, które towarzyszyły nam do samego wieczora. Na samym początku Wiktor pokazał nam swoje zwierzątka: agamę, żółwia, psy rasy owczarek niemiecki, opowiedział nam także czym się żywią i jak ich pielęgnuje z pomocą mamy i taty. Świat zwierząt to wielka fascynacja chłopca, a szczególnie życie płazów i gadów. Po rozpakowaniu ekwipunku zaczęliśmy dobrą zabawę, na dużej dmuchanej zjeżdżalni , pokonywaliśmy ścieżkę sensoryczną, spacerowaliśmy wokół stawu, na którym można było również popływać. Na tarasie czekały na nas pyszne zdrowe przekąski, przygotowane przez mamę Wiktorka, picie i trochę słodkości. Zabawa przebiegała nam w miłej i przyjaznej atmosferze, ale jak to w życiu bywa, wszystko co dobre szybko się kończy. Tata Wiktorka rozpalił ognisko, na którym piekły się kiełbaski, kornetki i pyszne chrupiące grzanki, to był nasz wycieczkowy obiadek, który dzieci spałaszowały bardzo chętnie. Pani Gabrysia przeczytała nam wiersz D. Strzemińskiej – Więckowiak pt: „Zaczarowany ogród”. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał na nas podwieczorek. DZIĘKUJEMY JESZCZE RAZ PAŃSTWU MICHALSKIM ZA KOLEJNE ZAPROSZENIE, GOŚCINNOŚĆ I MIŁE PRZYJĘCIE W SWOIM DOMU! PYSZNY PLACUSZEK, MUFINKI, KIEŁBASKI, POCZĘSTUNEK! DZIĘKUJEMY! DYREKCJA, PANIE WYCHOWAWCZYNIE I GRUPA BAJKOWI ODKRYWCY!