Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja. Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się dzisiaj na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jaśle. W bibliotece przywitała dzieci dobrze znana Pani bibliotekarka Renata Grzegorczyk. Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą bibliotekarza, zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczenia książek. Na zakończenie przedszkolaki wykonały swoje własne karty biblioteczne, które mogły samodzielnie ozdobić. Biblioteka jest miejscem, które kształtuje świadomość czytelniczą. Dla dzieci jest to magiczne miejsce spotkań z ulubionymi bohaterami – dbajmy więc, by tych spotkań było jak najwięcej i owa magia towarzyszyła dzieciom jak najdłużej. Dziękujemy za ciekawe warsztaty.