12 marca 2024r. Muzycy z Mobilnej Filharmonii kolejny raz przenieśli przedszkolaków z oddziału na Kochanowskiego w krainę muzyki, tym razem w świat bajek i filmów. Przybliżyli najbardziej znane utwory oraz tytułowych bohaterów bajek. Koncert nosił tytuł „Zaczarowane dźwięki bajkowej piosenki”. Motywem przewodnim koncertu były świetnie dzieciom znane bajki i filmy animowane wyświetlane w kinach. Muzycy wykonali piosenki z bajek: „Witajcie w naszej bajce” („Akademia Pana Kleksa”), „Ty druha we mnie masz” (bajka: „Toy story 3”), „Pół kroku stąd” (z filmu: „Vaiana skarb oceanu”), „Po raz pierwszy widzę blask” (z filmu: „Zaplątani”), „Mam tę moc” (z bajki „Kraina lodu”), „Pamiętaj mnie” (z bajki „Coco”), “Pocahontas księżniczka amerykańskich Indian” oraz na „Na morza dnie” („Arielka”). Przy okazji dzieci poznały nazwy instrumentów, a najciekawsze okazały się perkusyjne, na których grał Minionek. W ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom przedszkolaki wysłuchały wiersza A. Nożyńskiej -Demaniuk pt : „ W muzyce dźwięki” .
Dziękujemy za wspaniałą ucztę muzyczną!