Dnia 7 marca dzieci z grupy „Bajkowi Odkrywcy” wybrały się na wycieczkę do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Święto ludzi pióra zostało ustanowione w 1984 r. przez PEN Club .Pani kierownik biblioteki Grażyna Jędryczka zapoznała przedszkolaków z pracą pisarza, a także z twórczością wybranych pisarzy m.in. D. Gellner, J. Tuwima, H.Ch. Andersena czy J. Brzechwy i wielu innych pisarzy dla dzieci. Przeczytała kilka wierszy z książki Sylwii Bacewicz „Wiersze i inscenizacje dla przedszkolaków przez cały rok” włączając się tym samym do Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Korzystając z gościnności Pani Kierownik przedszkolaki zwiedziły placówkę ,miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Dzieci mogły wcielić się w rolę pisarza i spróbować pisania na maszynie do pisania, która znajduje się w zbiorach Biblioteki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.