Choinka – bez niej nie wyobrażamy sobie Świąt. A jak kiedyś wyglądały świąteczne drzewka? Czym je dekorowano? Tego dzisiaj przedszkolaki z grupy “Biedronki” dowiedziały się na zajęciach polisensorycznych. Tradycyjnie powitaliśmy się ciepłym blaskiem świecy o zapachu jodły oraz zapachami świątecznych przypraw. Poprzez zabawę sensoryczną dzieci mogły odszukać ozdoby choinkowe ukryte w ryżu, którymi dekorowano choinki “dawniej”. W tajemniczej świątecznej torebce za pomocą zmysłu dotyku odgadywały jakimi ozdobami dekorujemy nasze świąteczne drzewka dzisiaj. Kulminacyjnym punktem naszego spotkania było przygotowywanie ozdób i udekorowanie choinki. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły nas w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt.