4 grudnia przedszkolaki z oddziału na Kochanowskiego uczestniczyły w zajęciach Programu Profilaktycznego Straży Miejskiej. Tym razem, panie:  B. Krupa oraz  I.Głogowska podczas prowadzonych zajęć podejmowały tematykę bezpiecznych zabaw. Przedstawiły dzieciom niebezpieczne sytuacje mogące się wydarzyć podczas zabaw w domu i na podwórku. Przestrzegały dzieci przed samodzielnym włączaniem urządzeń elektrycznych oraz zabawami z wykorzystaniem lekarstw lub ostrych przedmiotów, a także przed nadmiernym wspinaniem się na przedmioty. Dzieci poznały też zagrożenia czyhające na nie w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Strażniczki ukazały dzieciom również następstwa niebezpiecznych zabaw na podwórku. W ramach kampanii społecznej CPCD  dzieciom dzieci wysłuchały wiersza ,,Bezpieczne zabawy’’ .Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od pań strażniczek tematyczne kolorowanki. Jesteśmy przekonani, że odbyte zajęcia zwiększyły świadomość dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa. Dzięki nim potrafią rozpoznać niebezpieczne sytuacje i przewidzieć skutki swoich zabaw i zachowań.

Dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki!