Dziś w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Jedenasty listopada to symbol miłości do Polski, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Naszą uroczystość uświetniła obecność gości: Pani z Muzeum Regionalnego w Jaśle Adrianna Napiórkowska –Bek, druhna Agata Korzec ze Związku Harcerstwa Polskiego, młodszy chorąży Paweł Rolek z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle oraz Panie Dyrektorki z naszego przedszkola- Danuta Pociask i Anna Zielińska . W ramach kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom” nasi goście przeczytali piękny wiersz Michała Jankowiaka pt: „Jedenasty Listopada”. Przedszkolaki z grupy „ Biedronki”, na swój dziecięcy sposób ,pokazały miłość do ojczyzny recytując krótkie wierszyki patriotyczne, tańcząc i śpiewając piosenki. Na zakończenie naszej lekcji historii wspólne odśpiewaliśmy hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Poprzez udział w takich uroczystościach i spotkania z ciekawymi ludźmi dzieci po raz pierwszy zapoznają się z historią niepodległej Polski , uczą się właściwych postaw patriotycznych.