Dzisiaj dzieci z grupy Smoki oraz Biedronki z oddziału na Kochanowskiego wybrały się do Glorietki w Jasielskim Parku na spektakl teatru „Uszyty” z Krakowa pod tytułem „Ananas” –  na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej „Cudowna broda szacha”. Przedstawienie nawiązuje do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu, bądź budy jarmarcznej, a bohaterowie, czyli lalki, ukazywali się w małej przestrzeni okienka. Tu też podobnych sytuacji nie zabraknie, a wspomniany wóz stanie się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniesie widzów nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni geograficznej. Dynamiczna fabuła, wierszem opowiadana, opatrzona muzyką stworzoną przy użyciu etnicznych instrumentów, z pewnością otworzy młodym widzom pole do wyobraźni. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawieniem, chętnie odpowiadały na zadawane przez aktorów pytania. Dziękujemy za zaproszenie.