16 marca przedszkolaki z grupy Smoki wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 na lekcję chemii, którą prowadziła pani Urszula Fejklowicz z uczennicami kl. 7 .Przedszkolaki miały możliwość obserwować wiele ciekawych doświadczeń chemicznych, które dawały spektakularny efekt. Dzieci zachwycone były dymem, ogniem na dłoni, pastą do zębów dla słoni, drożdżową pianką oraz płynem do puszczania pięknych, dużych, kolorowych baniek . Do wielu z nich można wykorzystać artykuły codziennego użytku i środki chemiczne dostępne w każdym domu. W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’ pani Ada przeczytała wiersz Margaret Borroughdame ,,Wybuchowa wiosna’’. To była bardzo ciekawa lekcja chemii! Dziękujemy za zaproszenie.