Dnia 16 listopada br. w naszym przedszkolu ponownie zawitała Mobilna Filharmonia tym razem z koncertem zatytułowanym: “Polski śpiewnik narodowy. Śpiewamy Pieśni Legionowe”. Podczas występu muzycy przedstawili przedszkolakom symbole narodowe. Wspólnie z artystami poznaliśmy najważniejsze wydarzenia z historii Polski związane z naszą niewolą i odzyskaniem niepodległości. Mieliśmy również okazję przypomnieć sobie polskie pieśni i melodie patriotyczne, poznaliśmy instrumenty, na których grała orkiestra oraz odśpiewaliśmy wspólnie Hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Ponadto dzieci mogły usłyszeć wiele ciekawostek o żołnierzach, zobaczyć, jak ubrani byli “wojacy” i kto nimi dowodził. Była to ciekawa lekcja historii i muzyki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.