5 maja w Polsce obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym.
Każdego dnia, zarówno w przedszkolu, jak i w swoim codziennym otoczeniu, jesteśmy blisko osób z niepełnosprawnością . Dbamy o nie, próbujemy je zrozumieć, staramy się pomagać, kiedy tego potrzebują.
Dzień Godność Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, również obchodziliśmy w naszym przedszkolu w grupie Smoki. Dzieci uczestniczyły w rozmowach na temat Niepełnosprawności, dowiedziały się z jakimi trudnościami na co dzień muszą się zmagać oraz jak kształtować atmosferę tolerancji i zrozumienia dla osób z Niepełnosprawnością.