W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle, które przeprowadziły zajęcia profilaktyczne o tematyce „ Jak prawidłowo wezwać pomoc?”. Na początku przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe, które każdy powinien znać od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się, że numer alarmowy 112 jest ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Dzieciom przypomniane zostały numery alarmowe, w jakich przypadkach należy na nie dzwonić oraz jakie dane powinno zawierać zgłoszenie. Oglądnęliśmy ciekawą prezentację, a także wysłuchaliśmy piosenki o numerach alarmowych. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie na słuchawce telefonu wybrać numer alarmowy w celu ćwiczeń. Na koniec Pani Iwonka przeczytała dzieciom wierszyk przyłączając się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Podczas wizyty dzieci zadawały mnóstwo pytań, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o numerach alarmowych. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze bardzo interesujące zajęcia.